Jak szybko schudnąć?

Jak szybko schudnąć, żeby w ciągu dwóch tygodni przeskoczyć o rozmiar mniejszy, a najlepiej o dwa? W takim przypadku należy sięgnąć po drastyczne środki. Szybko schudnąć możesz stosując ostre skuteczne diety, które do najzdrowszych nie należą. Jeśli jednak maksymalnie skrócisz czas poddawania się reżimowi niskokalorycznego lub ograniczonego do jednej grupy produktów jadłospisu, możesz się uchronić przed komplikacjami.

Ekstremalne rozwiązanie

Jednym ze sposobów na szybkie chudnięcie jest dieta bardzo niskokaloryczna czyli 1000 i mniej kilokalorii. Jeżeli skorzystamy z tego wariantu szybkiego chudnięcia, to najlepiej sięgnąć po przygotowane przez dietetyków mieszanki – zupy, napoje, koktajle, a nawet owsianki i batony. Przy niewielkiej zawartości kalorii dostarczają one dużo składników mineralnych i witamin, co sprawia, że są bezpieczniejsze niż dieta bardzo niskokaloryczna własnej kompozycji. Taki sposób żywienia szybko zmusza organizm do sięgnięcia do zapasów i prowokuje szybkie chudnięcie.

Dieta Dukana

Dieta białkowa Dukana ma wielu przeciwników. Ale jednego nie można jej odmówić - w pierwszej fazie, która trwa 10-14 dni, gubimy kilogramy. Jeżeli ktoś chce szybko schudnąć, to może skorzystać właśnie z tej diety. Zasady diety Dukana są proste: żadnych węglowodanów. Na dwa tygodnie zapominamy o makaronach, chlebie, roślinach strączkowych, ziemniakach owocach i warzywach. Przy tej diecie rezygnujemy również z alkoholu, soków owocowych oraz słodyczy. Przede wszystkim jemy chude mięso - najlepiej indycze i ryby, ale można także jeść chudą cielęcinę, owoce morza i chudą wołowinę. Dozwolone są chude białe sery i jogurty naturalne, a także białko z jaj. Ciepłe posiłki jemy parowane, grillowane lub pieczone. Rezygnujemy za smażonych potraw. Do tego wypijamy minimum 1,5 l płynów, z przewagą wody, ale może też być kawa, gorzka herbata czy herbaty ziołowe.

Dieta kopenhaska

Dieta kopenhaska również jest polecana osobom, które planują szybko zrzucić zbędne kilogramy. Podstawą żywienia jest tu także chude mięso, ale dozwolone są też niewielkie ilości warzyw i jeden owoc dziennie. Eliminujemy całkowicie spożywanie makaronów, słodyczy, chleba i ziemniaków. Przy diecie kopenhaskiej bardzo istotne są godziny przyjmowania poszczególnych posiłków - do godz. 08:00 śniadanie, o 14:00 obiad i najpóźniej o 18:00 kolacja. Nie można podjadać między posiłkami, natomiast należy spożywać bardzo dużo wody mineralnej, niesłodzonej kawy oraz herbaty lub herbaty ziołowej. Przy diecie Dukana, jak i przy diecie kopenhaskiej zalecane jest dodatkowe zażywanie preparatu witaminowo-mineralnego.

Dieta kapuściana

Dieta opiera się na przygotowaniu zupy kapuścianej, która jest ugotowana z główki kapusty, 6 cebul, 2 zielonych papryk i 1 czerwonej lub żółtej, 6 pomidorów i pęczka selera naciowego. Do tego przyprawy. Warzywa należy rozdrobnić, podsmażyć na łyżce oleju, a potem wrzucić do garnka zalać wodą (tak, by warzywa były dokładnie przykryte) i gotować do miękkości. Zupa kapuściana jest podstawą tej diety, ale można także przygotować lekkie posiłki z ryżu niełuskanego z warzywami ugotowanymi na parze oraz surowe warzywa plus jeden owoc dziennie. W piątym i szóstym dniu diety dozwolone jest wprowadzenie chudego mięsa drobiowego oraz wołowego.

Odchudzanie - Porady
Jak szybko schudnąć?

Jak szybko schudnąć, żeby w ciągu dwóch tygodni przeskoczyć o rozmiar mniejszy, a najlepiej o dwa...

Czytaj więcej
Dieta Dukana

Dieta Dukana to odchudzająca kuracja białkowa, której twórcą jest francuski lekarz i dietetyk Pierre Dukan...

Czytaj więcej
3 kroki + Dieta odchudzająca

Jadłospis ten zawiera 17 produktów przyspieszających odchudzanie...

Czytaj więcej